• Stypendia Wójta Gminy Puck

          • 21 czerwca w Domu Kultury w Żelistrzewie odbyła się gala, na której wręczono stypendia naukowe, artystyczne i sportowe wyróżniającym się uczniom Gminy Puck. Wśród stypendystów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły tj. Gabriela Kędzia z klasy 8 i Agata Boszke z klasy 6. Obie osiągnęły w tym roku szkolnym bardzo wysokie wyniki w nauce i były laureatami wielu konkursów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            W czasie uroczystości wystąpił nasz chór szkolny, który zaprezentował 3 piosenki. Warto dodać, że uczennice nagrodzone Stypendiami Wójta Gminy Puck, są też członkami zespołu.

          • Poznajemy pracę na gospodarstwie rolnym

          • W dniu 21 czerwca uczniowie z klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa rolnego. Celem wyjścia było poznanie różnych maszyn rolniczych, zainteresowanie dzieci życiem zwierząt hodowlanych, rozbudzanie ciekawości dotyczącej sposobu hodowli i opieki nad kurami i  krowami. Po obejrzeniu zwierząt i maszyn dzieci bawiły się na przydomowym placyku zabaw. Na zakończenie pan Gospodarz pokazał nam swój ogród, w którym pięknie wzrastają ogórki i dojrzewają pomidory oraz inne warzywa. Serdecznie dziękujemy rodzicom Basi za miłe przyjęcie, poświęcony czas i słodki poczęstunek.

          • Malarstwo na szkle - warsztaty.

          • Kolejne spotkanie z artystami - panią Marią Krause i Wojciechem Wesserlingiem przyniosło wiele wrażeń i nowych doświadczeń. Tym razem dzieci poznały sztukę malowania na szkle, ozdabiania kamieni oraz utrwaliły umiejętności rzeźbienia. Spotkanie stało się okazją do do integracji dzieci ze Swarzewa. Wspólna pasja przyniosła wiele radości zarówno przedszkolakom jak i starszym koleżankom i kolegom ze szkoły. Dziękujemy organizatorkom - pani Sołtys oraz pani Wiesi za wspaniałe i ciekawe lekcje o regionie.

          • Bal ósmoklasistów

          • Na Balu ósmoklasisty nogi same się rwały do tańca, aż się nie chciało wracać do domu. Wszyscy bawili się wspaniale, co widać na załączonych zdjęciach. Oprócz tańca były też inne atrakcje: instagramowa ścianka, zabawy taneczne oraz mnóstwo pysznego jedzenia. Taki bal się ma tylko raz.

          • Dzień Mamy i Taty

          • Z okazji Święta Mamy i Taty klasy 0-III przygotowały dla swoich rodziców program artystyczny oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami dzieci podziękowały rodzicom za ich miłóść, która zostaje jak światło na całe życie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie, życzliwość i ciepłe słowa. Uroczystość odbyła się 14 czerwca.

          • Przedstawienie profilaktyczne

          • 9 czerwca Teatr Kurtyna zaprezentował spektakl "Nowy trend". Jest to historia przebojowej uczennicy Weroniki i chłopaka o imieniu Kamil. Bezpieczeństwo, profilaktyka zachowań ryzykownych: troska o własne bezpieczeństwo w relacjach opartych o kontakty w Sieci, rozwijanie postaw opartych na odpowiedzialności za dokonywane wybory, umiejętność przewidywania konsekwencji podejmowanych decyzji - takie wartości przedstawiono naszym uczniom w tym spektaklu.

          • Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych

          • Dnia 9 czerwca 2022 roku w Pucku odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Puckiego. Nasi uczniowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Maciej Więzik, który zajął 3 miejsce w biegu na 60 m.

          • Warsztaty ceramiczne klasy 1

          • W czerwcu rodzice dzieci klasy pierwszej zorganizowali wspaniałą wiosenną niespodziankę. Uczniowie mogli dwukrotnie uczestniczyć w warsztatach ceramicznych we Władysławowie. Podczas wycieczki dzieci uzyskały wiele cennych informacji dotyczących procesów, które zachodzą podczas pracy w glinie. Dowiedziały się między innymi co to biskwit, na czym polega wygładzanie, szkliwienie, wypalanie. Mogły też samodzielnie wykonać wiele drobnych przedmiotów w glinie. Umiejętności nabyte podczas warsztatów ceramicznych, pozwolą uczniom na samodzielne próby tworzenia w warunkach domowych. Dodatkową atrakcją wyjazdu był przejazd autobusem PKS, wizyta w lodziarni oraz na placu zabaw.

          • Wycieczka do Warszawy

          • Dnia 31.05.2022 o godzinie 6.45 wyjechaliśmy ze Swarzewa na kilkudniową wycieczkę do Warszawy. Podróż minęła nam bardzo szybko oraz w przyjemnej atmosferze. Pierwszym punktem naszej wyprawy był kościół p.w. św. Stanisława Kostki, przy którym znajduje się grób błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Postawiliśmy znicze oraz odmówiliśmy krótką modlitwę. Zwiedziliśmy również muzeum poświęcone wyżej wymienionemu księdzu. Następnym punktem naszej wycieczki był PGE Narodowy. Tam mogliśmy zwiedzić m.in. szatnię piłkarzy oraz wejść na taras widokowy. Mieliśmy też okazję zobaczyć, jak pracownicy obiektu rozkładają murawę na nadchodzący mecz Polska-Belgia. Ale emocje! Zdjęcie z koszulką Lewandowskiego! Marzenie wielu z nas się spełniło! Potem udaliśmy się do miejsca noclegowego w Ożarowie Mazowieckim. W wolnym czasie mogliśmy grać w piłkę nożną i siatkówkę oraz relaksować się na huśtawkach.

            Następnego dnia zwiedzanie zaczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Mieliśmy wspaniałych przewodników, dlatego dowiedzieliśmy się wielu, ciekawych informacji na temat powstania. Zobaczyliśmy krótki film o zbombardowanej Warszawie. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, były Bulwary Wiślane. Udaliśmy się tam metrem. Po spacerze słynnymi schodkami nad Wisłą, wykonaniu zdjęć przy pomniku nadwiślańskiej Syrenki, dotarliśmy do Biblioteki Uniwersyteckiej. Na dachu tego budynku znajdują się piękne ogrody i taras. Widoki z tamtego miejsca były niesamowite! Stamtąd udaliśmy się na Stare Powązki, zobaczyliśmy groby m.in.: Leopolda Staffa, Marii Dąbrowskiej, Wojciecha Młynarskiego oraz rodziców Fryderyka Chopina. Później pojechaliśmy na Powązki Wojskowe. Udaliśmy się na miejsce spoczynku bohaterów książki pt. "Kamienie na szaniec” autorstwa Aleksandra Kamińskiego. Był to ostatni punkt podróży tego dnia.

            02.06.2022r. mieliśmy w planie zwiedzanie Starego Miasta. Spacerując Krakowskim Przedmieściem podziwialiśmy kościół p.w. św. Anny, Pałac Prezydencki oraz Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Mieliśmy również okazję zobaczyć zmianę warty. Potem udaliśmy się do Zamku Królewskiego, gdzie poznaliśmy historię zamku oraz podziwialiśmy przepiękne komnaty. Stamtąd udaliśmy się na Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, punkt widokowy na Górze Gnojnej, Rynek Starego miasta z pomnikiem Syrenki. Poza tym zobaczyliśmy Barbakan i Pomnik Małego Powstańca oraz odwiedziliśmy archikatedrę p.w. św. Jana Chrzciciela, gdzie spoczywa kardynał Stefan Wyszyński. Następnie przejeżdżając Trakt Królewski dotarliśmy do zespołu pałacowo – parkowego w Wilanowie. Kolejnym punktem tego dnia był budynek Sejmu, w którym największe wrażenie zrobiła sala posiedzeń oraz Muzeum Wojska Polskiego, gdzie chłopcy mieli okazję wykazania się wiedzą na temat sprzętu wojskowego.

            Ostatniego dnia odwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, w którym z 30 piętra oglądaliśmy panoramę Warszawy. Potem udaliśmy się do miejsca, gdzie znajduje się autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego. Ostatnim Punktem wycieczki był Belweder oraz Łazienki Królewskie, które stanowią piękny kompleks parkowo - pałacowy. Uczniowie mieli okazję podziwiać Pałac na Wyspie, Teatr na Wodzie, Biały Dom, pomnik Fryderyka Chopina i Henryka Sienkiewicza.

            Wycieczka była bardzo ciekawa i jestem pewna, że jeszcze nie raz wrócę w tamte miejsca.

            Gabriela Kędzia klasa 8

          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zajęcia w klasach 0-3 rozpoczęły się od przywitania uczniów, przedstawienia programu dnia. Nie zabrakło także telefonicznych życzeń od pani Dyrektor. Po małej gimnastyce na rozgrzewkę, uczniowie dzielnie rywalizowali w przeróżnych zawodach i zabawach sportowo-rekreacyjnych. Rodzice natomiast zatroszczyli się o liczne niespodzianki.  Były kolorowe tatuaże, malowanie buziek, magiczne bańki mydlane, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, gofry. Na zakończenie na wszystkich czekały pyszne lody. To był wyjątkowy dzień, który dostarczył nam wielu emocji.

          • Zajęcia z rzeźbiarzem w Domu Kaszubskim

          • Spotkanie w Domu Kaszubskim z rzeźbiarzem było okazją do ćwiczenia zdolności manualnych oraz wyobraźni. Artysta zwrócił uwagę na szukanie w sobie talentów i ich pielęgnowaniu. Pasja, zainteresowania są nam potrzebne do działania. Nic tak nie relaksuje jak chwila oderwania się od codzienności. Dziękujemy za tą cenną wiedzę i zdobyte umiejętności.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • W dniach 24-26 maja ósmoklasiści pisali egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Był to pierwszy ważny test wiedzy w życiu uczniów. O wynikach dowiemy się 1 lipca. Powodzenia!

          • Osiągnięcia naszych uczniów w BRD

          • Dnia 25.04.2022r. w poniedziałek odbyły się eliminacje Powiatu Puck w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach. W I kategorii: Helena Klebba, Agata Boszke, Maciej Więzik i Przemysław Dibowski zajęli miejsce III. W kategorii starszej Olaf Bartkowski, Sylwia Szomborg i Adrian Kupferszmidt zajęli również III miejsce. Gratulacje!

          • Powiatowe Eliminacje Rodna Mowa

          •  Do powiatowych eliminacji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa przystąpiło 25 dzieci. Udział w takim przedsięwzięciu niesie za sobą wiele pozytywów. Uczniowie poznają piękno literatury kaszubskiej, ale nie tylko. Poznają wielu wspaniałych i ciekawych ludzi. Są to na przykład autorzy znanych kaszubskich utworów, działacze kaszubscy, nauczyciele, nowi koledzy i nowe koleżanki. To także ciekawe miejsca związane z historią Kaszub o czym mogły się w tym roku przekonać nasze uczennice. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach. Martynce, Mariance i Agatce przyznano nagrody: Martyna Koralewska i Marianna Rekowska zajęły III miejsce w kategorii klas I - III, a Agata Boszke otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV - VI w eliminacjach powiatowych powiatu puckiego 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Z całego serca gratulujemy!

          • Wycieczka do Wdzydz i Będomina

          • 10 maja uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w wycieczce. Zwiedziły Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich oraz Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiedzy oraz  wielu pozytywnych wrażeń.

          • Apel z okazji świąt majowych

          • 4 maja uczniowie naszej szkoły w krótkim przedstawieniu podczas apelu przypomnieli czym dla nas Polaków jest Święto Konstytucji 3 maja. Uczniowie z chóru szkolnego okrasili to spotkanie pięknymi patriotycznymi pieśniami.Szczególnie w tych trudnych czasach - czasach wojny za naszą wschodnią granicą - tak ważne jest dla nas uświadomienie sobie jak ważna jest historia i wolność naszego Państwa.

          • Miesiąc kultury zdrowotnej

          • Zachęcamy do umieszczania swojej aktywności na padlecie.

            W marcu i w kwietniu podjęliśmy działania zmierzające do poprawy zdrowia uczniów. Każda z klas miała do wykonania zadanie związane ze zdrowym stylem życia. Efekty swojej pracy uczniowie umieszczali na padlecie. Niektórzy również przesłali filmiki ze swojej aktywności oraz ciekawe przepisy na różne zdrowe potrawy. Na lekcjach omawialiśmy również zagadnienia związane m.in. z konsekwencjami „spotkań towarzyskich” w świecie wirtualnym, aktywnością fizyczną, zdrowym odżywianiu, higieną ciała i umysłu, higieną cyfrową, wypoczynkiem bezpiecznym dla zdrowia. 

          • Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej - etap gminny

          • 29 kwietnia w Żelistrzewie nasi uczniowie uczestniczyli w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Jan Treder z klasy 4 zajął pierwsze miejsce w kategorii klas 4-6, zaś trzecie miejsce przypadło Agacie Boszke z klasy 6. Gabriela Kędzia zajęła trzecie miejsce w kategorii klas 7-8. Gratulujemy!

          • Gminny Konkurs Piosenki

          • Dnia 26 kwietnia laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki reprezentowali naszą szkołę w Przeglądzie Gminnym. Chór szkolny SŁONECZNE  NUTKI zajął pierwsze miejsce w kategorii: zespoły,  wykonując „Piosenkę o Swarzewie” i  piosenkę o tematyce morskiej. Drugą nagrodę w kategorii: soliści – wokaliści, dzieci młodsze  wyśpiewała  Lilianna Pilarska. W tej samej kategorii wyróżnienie otrzymała Zuzanna Bartkowska. W duecie zaśpiewały: Dorota Kupferszmidt i Oliwia Kowalewska i zajęły trzecie  miejsce. Wszystkim wykonawcom  gratulujemy sukcesu.

          • Szkolny Konkurs Poezji Polskiej

          • 20 kwietnia odbył Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Komisja z uwagą wysłuchała wszystkich uczestników i przyznała: 

            I miejsce:  Maja Andryskowska kl.I, Emilia Goyke kl.II

            II miejsce: Paweł Proena kl.I

            III miejsce: Julia Szynszecka kl.III

            wyróżnienia: Emilia Bolda kl.I i Lena Labudda kl.II

            Laureaci pierwszego miejsca będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbędą się 29 kwietnia w Żelistrzewie.Trzymamy kciuki!

          • Laureatki konkursu Rodnô Mòwa - eliminacje gminne

          • Konkurs recytatorski poezji kaszubskiej w tym roku odbył się w Żelistrzewie. To niezwykłe wydarzenie, ponieważ tego wyjątkowego dnia mowa kaszubska wybrzmiewa możliwe najpiękniej. Wszyscy uczestnicy z niesamowitą wrażliwością recytują prozę i poezję kaszubską.

            Naszą szkołę wspaniale reprezentowały: Martyna Koralewska, Marianna Rekowska z klasy III oraz Pola Korthals z klasy V i Agata Boszke z klasy VI. Jury wyróżniło nasze uczennice i przyznało im następujące nagrody:

            1 miejsce - Martyna Koralewska za recytację wiersza Lucyny Sorn "Dobrze mie na Kaszëbach" oraz prozy Alojzego Nagla "Kòszla brzózczi"

            2 miejsce dla Marianny Rekowskiej za recytację wiersza Ewy Warmowskiej "Mòwa" oraz prozy Alojzego Nagla "Skądka je sniég"?

            1 miejsce dla Agaty Boszke za recytację wiersza Ewy Warmowskiej "Òczë mëmë" oraz prozy Alojzego Nagla "Zarzekłi Zédżer"

            Wyróżnienie dla Poli Korthals za recytację wiersza Alojzego Nagla "Nie zabôczta "oraz prozy Jerzego Sampa "Pies, kòt ë mësz".
            Eliminacje powiatowe 12 maja. Trzymamy kciuki!

          • Apel wielkanocny

          • Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Klasy II i III postanowiły przypomnieć, jakie piękne zwyczaje i tradycje związane są właśnie z tym świętem. Nie zabrakło pięknych recytacji, śpiewu oraz oczywiście życzeń, które pani dyrektor skierowała do wszystkich uczniów i pracowników. Uczeń klasy III - Paweł Stromidło zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Pisanka. Gratulujemy sukcesu i czekamy na dalsze.

          • Turniej BRD

          • Dnia 13.04.2022r. w środę odbyły się eliminacje Gminy Puck w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach. W I kategorii: Helena Klebba, Agata Boszke, Maciej Więzik i Przemysław Dibowski zajęli miejsce II. W kategorii starszej Olaf Bartkowski, Sylwia Szomborg i Adrian Kupferszmidt odnieśli sukces i zajęli I miejsce. Drużyny będą Nas reprezentować w eliminacjach powiatowych. Trzymamy kciuki.

          • Konkurs kaszubska pisanka wielkanocna

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie na Kaszubską Pisankę Wielkanocną. Dzieci wykonały oryginalne prace zachowując wzornictwo charakterystyczne dla kultury kaszubskiej. W wydarzeniu wzięli udział:oddział przedszkolny - Maja Ladach, klasa II - Milena Gil, klasa III - Filip Bąkowski, Jakub Tarnowski, Paweł Stromidło, Zuzanna Ladach, Monika Kupc, Martyna Koralewska, Julia Szynszecka, klasa V - Pola Korthals, Dorota Korthals, Stanisław Draws, Konrad Szweda. Laureatem konkursu został Paweł Stromidło, który otrzymał II miejsce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pielęgnowanie tradycji i kultury kaszubskiej.

          • Pola Nadziei 2022

          • Tegoroczne Pola Nadziei - akcja na rzecz Puckiego Hospicjum odbyła się 10 kwietnia. W przygotowaniu wydarzenia pomagali wszyscy uczniowie oraz osoby zaprzyjaźnione ze szkołą. Wspólna praca polegała na wykonaniu papierowych żonkili (symbol nadziei). Przygotowane kwiaty - cegiełki wolontariusze wręczali darczyńcom w niedzielę kwestując przy swarzewskim kościele. Wszystkim ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy.

          • Szkolny Konkurs Poezji Kaszubskiej

          • Do konkursu poezji kaszubskiej przystąpiły uczennice klasy III. Dziewczynki przygotowały wiersze znanych kaszubskich pisarzy. Usłyszeliśmy poezję Ewy Warmowskiej, Stanisława Janke, Lucyny Sorn oraz Alojzego Nagla. Trzecioklasistkom dziękujemy za wrażliwość na urodę literatury kaszubskiej i pielęgnowanie Rodny Mòwë.

          • Szkolny Konkurs Piosenki

          • 11 kwietnia  uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. W konkursie piosenki udział wzięły 23 osoby. Były to prezentacje solowe oraz duety. Wyniki przedstawiają się następująco:

            Kategoria soliści kl. 0-3

            I miejsce – Zuzanna  Bartkowska  kl. 1

            II miejsce – Lilianna Pilarska kl. 0

            III miejsce – Daria Marcinkiewicz kl.1

            wyróżnienie – Magdalena  Banaszkiewicz kl. 1

            Kategoria duety kl. 0 – 3

            I miejsce – Dorota Kupferszmidt i Oliwia Kowalewska kl.0

            II miejsce – Jagoda Zielińska i Antonina Rodziewicz kl. 3

            III miejsce -  Zuzanna Ladach i Maja Kowalewska kl.3

            wyróżnienie – Paweł Stromidło i Mikołaj Nowicki kl. 3

            wyróżnienie – Martyna Koralewska i Julia Szynszecka kl.3

            Kategoria soliści kl. 4-6

            II miejsce – Agata Boszke kl. 6

            III miejsce – Helena Klebba kl. 5

            GRATULACJE!!!

          • Szkolny Konkurs Poezji Polskiej

          • 8 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas 4-8. Występy uczniów oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Bożena Korth, pani Gabriela Skwiercz i pani Barbara Domaszk. Decyzja jury jest następująca:

            I miejsce  - Gabriela Kędzia kl.VIII

            II miejsce - Agata Boszke kl.VI i Jan Treder kl.IV

            III miejsce- Marcin Pawełczyk kl.V

            wyróżnienia: Michalina Ellwart kl.V i Helena Klebba kl.V

          • Spotkanie z rzeźbiarzem

          • Pan Wojciech Wesserling nazywany również "Wojtkiem od Aniołów" zagościł w Swarzewie aby nauczyć dzieci pięknej sztuki rzeźbienia. W twórczości pana Wojtka dominują anioły stąd taki pseudonim. Dzieciom bardzo spodobały się rzeźby pana Wesserlinga. Z podziwem patrzyły na aniołki, ptaszki, rybki wyrzeźbione przez regionalnego artystę. Po części teoretycznej, w której pan Wojtek opowiedział dzieciom o niełatwej sztuce rzeźbienia, dzieci przystąpiły do pracy. Najpierw był projekt, potem rzeźbienie na koniec kolorowanie drewnianych ptaków. Wyobraźnia nie zawiodła... Mali artyści spisali się na medal. Trudno się dziwić, przecież czuwał nad nimi Anioł:)Organizatorom tego wydarzenia pięknie dziękujemy za zaproszenie.

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Konstantyna Dominika w Swarzewie
      • tel/fax: 58 674 09 97
      • 84-100 Puck ul. Szkolna 36 Dyrektor: mgr Bożena Korth Poland
      • sekretarz szkoły - sekretariat@spswarzewo.pl Dyrektor szkoły - dyrektor@spswarzewo.pl Pedagog i psycholog szkolny - pedagog@spswarzewo.pl
    • Logowanie